برگه تعهد معماری

فهرست مطالب

برگه تعهد معماری

برای اینکه یک پروزه معماری مثل ساخت یک آپارتمان از ابتدا شروع شود، نیاز به دستور نقشه و جواز مربوط به ساخت داریم که برای اخذ این دو نیز باید به دفاتر خدمات شهرداری مراجعه نماییم. اما پیش از آن مهندس معمار طراحی پلان‌های معماری را انجام خواهد داد که به انظمام آن برگه تعهد معماری نیز آمده است.

کارکرد این برگه در این مرحله برای ضمانت پلان‌ها می‌باشد که توسط یک مهندس معمار تعهد داده‌ می‌شود که کلیه نقشه ها مطابق با مقررات ملی ساختمان طراحی شده و در صورت مغایرت با آن، مهندس معماری که برگه سبز معماری را ضمیمه پلان ها کرده است، پاسخگو خواهد بود. به عبارتی برگ سبز معماری این تضمین را به ارگان ناظر بر ساخت و ساز شهری خواهد داد که کار به شیوه درست و اصولی پیش می‌رود.

بیشتر بخوانید : برگه تعهد نقشه ‌های تأسیساتی برقی

برگه تعهد معماری

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص برگه تعهد معماری می‌توانید با رویال سازه پایدار تماس بگیرید.

شماره تماس : 02177491468

برگ سبز تعهد مهندسین یا تعهد معماری

برگ سبز تعهد مهندسین یا تعهد معماری

پیش از مراجعه به دفتر خدمات شهری برای دریافت دستور نقشه و پروانه ساخت یک معمار باید طراحی نقشه ساختمان را انجام داده باشد. در ضمیمه این نقشه ها برگ سبز وجود دارد متشکل چندین برگ است که یکی از آن‌ها، برگ تعهد معماری می‌باشد و برای ضمانت نقشه ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به عبارتی کاربرد این برگ برای معمار این می‌باشد که از طریق آن تعهد خواهد داد که تمامی نقشه های طراحی شده توسط او با با مقرارت ملی ساختمان تطابق داشته و در صورتی که اصول و قوانین مقررات ملی ساختمان در نقشه های طراحی شده رعایت نشده باشد، او مسئولیت کار را برعهده می‌گیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص و دریافت برگ سبز معماری می توانید با رویال سازه پایدار تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید : مدارک اخذ پروانه ساختمانی

کاربرد برگ سبز تعهد معماری

پس از تصویب نقشه ها و صادر شدن جواز سازه، مهندس سازه به همراه مهندس طراح تاسیسات طبق پلان‌های معماری ، طراحی سازه و تاسیسات ساختمان را شروع می‌کند. این برگ نیز مانند برگه تعهد معماری برای دریافت جواز ضروری می‌باشد که در رویال سازه پایدار می توانیم برای دریافت ان از جانب شما اقدام نماییم.

برگ سبز تاسیسات یا همان تعهد محاسب شامل هر دو رشته یعنی برگ سبز تاسیسات برق و برگه سبز تاسیسات مکانیکی می باشد.

بیشتر بخوانید : وام با خودرو

برگه تعهد معماری

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص برگه تعهد معماری می‌توانید با رویال سازه پایدار تماس بگیرید.

شماره تماس : 02177491468

بیشتر بخوانید : برگه تعهد نقشه های تاسیساتی مکانیکی

نکات قابل توجه در رابطه با برگ تعهد محاسب

مهندس سازه بعد از طراحی بنا برگ سبز محاسبات را برای تضمین تطابق کار با مقررات ملی در هر بار ارسال به دفاتر خدمات ضمیمه خواهد کرد. برگ سبز محاسبات نیز مانند برگ تعهد سازه ضروری بوده و به منظور تایید رعایت اصول قانونی قوانین ملی ساختمان صادر می‌شود.

  • برگه تعهد سازه نام دیگر برگه تعهد محاسب با محاسبات می‌باشد و اسن دو تفاوتی با یکدیگر ندارند. لازم به ذکر است که از نام تعهد سازه بیشتر جهت نشان دادن محتویات سند مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  • برگه تعهد محاسب به عنوان یک سند شناخته شده از شهرداری گرفته می‌شود و در نهایت به امضا و تایید مهندس مربوطه می‌آید.
  • در اکثر پروژه‌ها مهندس ناظر پروژه همان مهندس مربوط به برگه تعهد سازه می باشد.
  • نکته دیگر اینکه مهندسی که این برگه را امضا کند، در کلیه روند ساخت و ساز بنا نظارت خواهد داشت.
  • برای خرید برگه تعهد معماری و برگه سبز تاسیسات، باید بدانید که این برگه دارای قیمت‌های مختلفی می‌باشد و بیشترین عاملی که بر قیمت آن تأثیر می‌گذارد، میزان متراژ ساختمان است.

بیشتر بخوانید : مدت اعتبار گواهی عدم خلاف

برگه سبز تاسیسات برق و برگه تعهد معماری

برگه سبز تاسیسات برق و برگه تعهد معماری

بعد از تهیه نقشه های تاسیسات الکتریکی یا همان برق ساختمان، پس از اتمام تمامی مراحل طراحی، تهیه نقشه، و برگه تعهد معماری یکی دیگر از موادی که در تهیه برگه تعهد نیاز می‌باشد، برگه تعهد نقشه‌های تاسیسات برقی است.

برگه تعهد برق ساختمان نیز مثل سایر برگه‌های تعهد، توسط مهندس دارای رتبه در نظام مهندسی کشور تائید و امضا شده که جهت تحویل به دفاتر پیشخوان دولت تقدیم می‌شود. هرچند معمولا حساسیت کمتری در نقشه‌های تاسیسات نسبت به برگه تعهد معماری و سازه وجود دارد، اما رعایت اصول فنی و استاندارد ها در طراحی این نقشه ها از ملزومات و اصول کاری کار ما در شرکت رویال سازه پایدار است که ضمن راهنمایی شما عزیزان در اخذ این مدارک همراهیتان می‌کند.

بیشتر بخوانید : اخذ پروانه ساخت و جواز ساختمان

برگ تعهد نقشه‌های تاسیسات مکانیکی ساختمان

بعد از تهیه نقشه های تاسیسات برقی مانند آنچه قبلا گفته شد، معمولا بعد از اتمام تمامی مراحل طراحی و تهیه نقشه، دیگر موردی که در تهیه برگه تعهد نیاز می‌باشد، برگه تعهد نقشه‌های تاسیسات مکانیکی است.

برگه تعهد مکانیکی ساختمان هم مانند برگه تعهد معماری، توسط مهندس دارای رتبه در نظام مهندسی کشور تائید و امضا شده و جهت تحویل به دفاتر پیشخوان دولت فرستاده می‌شود. هرچند معمولا حساسیت کمتری در این نقشه های تاسیسات مکانیکی نسبت به برگه تعهد معماری و سازه وجود دارد، اما رعایت اصول فنی و تمامی نکات لازم در طراحی این نقشه‌ها از ملزومات و اصول کاری کار ما می‌باشد که با رعایت تمامی استانداردها انجام می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دیافت برگه‌های سبز می توانید با ما تماس بگیرید تا مشاورین متخصص ضمن آگاهی از نیاز شما راهنماییتان کنند.

بیشتر بخوانید : برگه استحکام بنا

برگ سبز نظارت چیست و چه تفاوتی با برگه تعهد معماری دارد؟

برگ سبز نظارت چیست و چه تفاوتی با برگه تعهد معماری دارد؟

با آغاز عملیات اجرای ساختمان یک یا چند ناظر(بسته به مشخصات سازه) از طرف سازمان نظام مهندسی جهت پروژه معرفی خواهند شد. وظیفه ناظرساختمان نیز نظارت بر اجرای صحیح کار می‌باشد و برگ سبز نظارت تضمینی بر انجام نظارت دقیق و فنی توسط ناظر است. ناظر مطابق برگ تعهد نظارت مسئول نظارت دقیق بر ساختمان بوده و هرگونه مشکل احتمالی به عهده او است اما برگه تعهد معماری برای تعهد معمار جهت رعایت مقررات ملی ساختمان می‌باشد.

بیشتر بخوانید : برگه های مهندسی

تعهدات مهندس معمار در برگ تعهد معماری چیست؟

  • معمار باید قبل از شروع پروژه از محل ملک بازدید کند و موقعیت و ابعاد ملک را با فرم دستور نقشه تطبیق دهد.
  • رعایت تعهد نامه ۱۸ ماده‌ای ارائه شده از سوی امور مهندسین ناظر نیز بر عهده مهندس معمار می‌باشد.
  • همکاری با مهندس محاسب در خصوص تطبیق نقشه‌های معماری با نقشه محاسباتی بنا
  • رعایت شرح خدمات مهندسین معمار مطابق با مصوبه وزارت مسکن و شهرسازی نیز از تعهدات مهندس معمار پروژه می‌باشد.

بیشتر بخوانید : گواهی عدم خلاف ساختمان چیست؟

برگه تعهد معماری

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص برگه تعهد معماری می‌توانید با رویال سازه پایدار تماس بگیرید.

شماره تماس : 02177491468

بیشتر بخوانید : طراحی ویلا در شمال