مدت اعتبار گواهی عدم خلاف

فهرست مطالب

اخذ گواهی عدم خلاف بنا نشان دهنده طی شدن درست همه مراحل ساخت و ساز بر  اساس ضوابط شهرداری می‌باشد که عدم انجام کار غیر قانونی در روند ساخت ساختمانی که هنوز به اتمام نرسیده است، را خواهد کرد. درخواست جهت گرفتن این گواهی برای ملک توسط مالک آن امکان پذیر بوده که در صورت رعایت تمامی ضوابط تعیین شده از سمت شهرداری در ساخت بنا صادر خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر در تنظیم درخواست و و مدت اعتبار گواهی عدم خلاف می توانید با شرکت فنی مهندسی رویال سازه پایدار تماس بگیرید تا از خدمات مشاورین و کارشناسان مجرب ما بهره مند شوید.

شرکت رویال سازه پایدار

برای دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر در زمینه مدت اعتبار گواهی عدم خلاف و همچنین راهنمایی در جهت گواهی عدم خلاف ساختمان می توانید با شماره 02177491468 تماس حاصل نمایید.

مدت اعتبار گواهی عدم خلاف

عوارض شهرداری که به ساختمان تعلق بگیرد، پس از گذشت مدت زمان تعیین شده توسط کمیسیون موظف است  که موضوع را با حضور نماینده شهرداری که بدون حق رأی برای ادای توضیح شرکت می کند، در عرض مدت زمان ۱ماه تصمیم مقتضی بر حسب مورد را اتخاذ نماید.

بیشتر بخوانید: وام با خودرو

اخذ گواهی عدم خلافدر این هنگام بعد از وصول پرونده به ذی نفع اعلام خواهد کرد که فقط به مدت ۱۰ روز مهلت دارد تا توضیحاتی که به صورت کتبی ثبت شده است را ارسال نماید. باید دقت داشته باشید هر زمانی که ساختمان یا بنایی برخلاف اصول شهرسازی، اصول فنی یا بهداشتی مندرج در پروانه ساخت احداث شود وگواهی عدم خلاف نداشته باشد، به تقاضای شهرداری موضوع در کمیسیون متشکل از نماینده وزارت کشور، یکی از قضات دادگستری و یکی از اعضای شورای شهر مطرح خوهد شد. برای پیشگیری از این کار بهتر است سازه طبق اصول شهرسازی احداث شود و در حین ساخت به دنبال دریافت گواهی عدم خلاف برای او باشید تا در مدت اعتبار گواهی عدم خلاف تمامی مراحل قانونی طی شود و پس از آن به شکل نخورید.

مدارکی توسط مالک بنا برای دریافت گواهی ارائه می شود

تکمیل فرم درخواست عدم خلافی ساختمان
ارائه فیش پرداخت شده برای عوارض نوسازی
ارائه سند مالکیت رسمی ساختمان
ارائه درخواست به شهردار برای گرفتن دستور از او
ثبت شماره و تاریخ در دبیرخانه مربوطه
تعیین زمان مشخص برای بازدید توسط کارشناس واحد شهرسازی

بیشتر بخوانید: وام طلا

شرکت رویال سازه پایدار

برای دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر در زمینه مدت اعتبار گواهی عدم خلاف و همچنین راهنمایی در جهت گواهی عدم خلاف ساختمان می توانید با شماره 02177491468 تماس حاصل نمایید.

ارائه گزارش مرحله‌ای مهندس ناظر در مدت اعتبار گواهی عدم خلاف

مهندس ناظر چگونگی اجرای عملیات احداث سازه و مراحل ساخت آن را به صورت گزارش مرحله‌ای ارائه می کند. این گزارش ‌ها اصولا پس از هر بازدیدی که از کارگاه ساختمانی انجام شود، تهیه می‌شوند. در این گزارش‌ها خلاف یا عدم خلاف انجام می‌پذیرد که توسط ناظر قید می‌شود.

ارائه تاییدیه استفاده از بتن با کیفیت برای مرحله فونداسیون

یکی از نکات بسیار مهم در ساختمان در حال ساخت تعیین کیفیت مصالح استفاده شده می‌باشد که به ویژه در سازه آن از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. یکی از مصالح بسیار مهم در این زمینه بتن می‌باشد که با توجه به اهمیت این مسئله یکی از وظایف ناظران اخذ تاییدیه بتن آماده از سمت مجری پروژه و کنترل آن در راستای انطباق مشخصات بتن با نقشه‌های سازه‌ای است. ضوابط شهرداری برای بتن آماده دستورالعمل‌های ویژه‌ای را تدوین کرده نموده که در مدت اعتبار گواهی عدم خلاف باید رعایت گردد.

در مرحله سفت کاری بنا در کنار گزارش ناظر، نتایج آزمایشگاه ارائه می‌شود

برای اطمینان حاصل کردن از رعایت استاندارد ضوابط شهرداری در بتن به کار رفته در سازه ، هنگام عملیات اجرایی و بتن‌ریزی نمونه‌هایی از آن انتخاب شده و مورد آزمایش قرار خواهند گرفت. نتایج که برای این آزمایش‌ها پس از بررسی توسط ناظر برای عدم پذیرش یا پذیرش و انطباق با مشخصات بتن تایید شده، این مورد برای درج در پرونده ساختمان فرستاده خواهد شد.

بیشتر بخوانید : برگه تعهد نقشه های تاسیساتی مکانیکی

دیوان عدالت اداری و مدت اعتبار گواهی عدم خلاف ساختمانشرکت رویال سازه پایدار

برای دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر در زمینه مدت اعتبار گواهی عدم خلاف و همچنین راهنمایی در جهت گواهی عدم خلاف ساختمان می توانید با شماره 02177491468 تماس حاصل نمایید.

دیوان عدالت اداری و مدت اعتبار گواهی عدم خلاف ساختمان

دیوان عدالت اداری از شعب مختلف بدوی و تجدید نظر تشکیل شده که برای طرح دعوای الزام به صدور گواهی عدم خلافی لازم است تا ابتدا در آن دادخواست تنظیم گردد.

دادخواست الزام به صدور گواهی عدم خلافی ساختمان باید با رعایت تشریفات و موازین خاص قانونی انجام شود و عدم رعایت نکات قانونی لازم، امکان دارد دعوای شما را با قرار ابطال دادخواست یا رد دادخواست مواجه کند. لذا توصیه می‌کنیم پیش از هر اقدامی به اصول ساخت بنا پایبند باشید تا درگیر مشکلات پس از آن نشوید. چرا که رسیدگی به ای امور در دیوان عدالت بسیار زمان بر بوده و در پروسه یاخت بنا اختلال ایجاد خواهد کرد. در صورتی که از ابتدا با یک شرکت تخصصی و معتبر صحبت نمایید از همان ابتدا گواهی عدم خلاف را دریافت نموده و در مدت اعتبار گواهی عدم خلاف دیگر درگیر این موترد نخواهید شد.

مدت اعتبار گواهی عدم خلاف ساختمان

به منظور تقلیل مراجعات به ارگان‌های مربوطه، تسریع در پاسخگویی و استفاده بهینه از سیستم مکانیزه اداری، مدت اعتبار گواهی پایان ساختمان و گواهی احداث ساختمان به تایخ پیش از سال ۱۳۴۹، از شش ماه به یک سال ( از تاریخ صدور) افزایش پیدا کرده است.

بیشتر بخوانید: وام سیم کارت

همچنین اعتبار گواهی عدم خلاف ۶ ماه از تاریخ صدور تعیین شده که بدیهی است خریداران ساختمان ها علی القاعده باید متن پایان ساختمان و عدم خلاف را با وضعیت ملک تطبیق دهند و در صورت وجود مغایرت ، اصلاح آن را از فروشندگان درخواست کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید با شرکت فنی مهندس رویال سازه پایدار تماس بگیرید تا کارشناسان ما ضمن پاسخگویی به سوالات شما، راهنمایی های لازم را ارائه دهند.

مراحل عدم خلافی ساختمان که توسط مالک بنا انجام می‌شود
دریافت فیش بازدید و پرداخت وجه مربوط به آن به بانک و ارائه فیش به متصدی مربوطه
بازدید از ملک و تهیه و ترسیم کروکی و ارائه گزارش‌های مربط به بازدید توسط مأمورین مربوطه
ارسال پرونده به طرح تفصیلی و بررسی آن از لحاظ کاربری
ارسال پرونده به واحد محاسبه عوارض ساخت
محاسبه عوارضصدور گواهی و ارسال پرونده به واحد مربوط نوسازی
صدور فیش مربوطه و پرداخت آن توسط مالک سازه
تهیه پیش نویس از گواهی و تأیید و صدور آن

ما در شرکت رویال سازه پایدار پاسخگوی تمامی سوالات شما در راستای مدت اعتبار گواهی عدم خلاف ساختمان هستیم.

ارائه تاییدیه استفاده از بتن با کیفیت برای مرحله فونداسیونشرکت رویال سازه پایدار

برای دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر در زمینه مدت اعتبار گواهی عدم خلاف و همچنین راهنمایی در جهت گواهی عدم خلاف ساختمان می توانید با شماره 02177491468 تماس حاصل نمایید.