برگه های مهندسی

فهرست مطالب

برگ تعهد معماری

برگ تعهد تهیه نقشه های معماری در زمان تشکیل پرونده در دفتر خدمات به منظور یکی از مدارک مورد نیاز برای صدور جواز یا پروانه ساختمانی توسط رویال سازه پایدار ارائه می گردد. این برگه به همراه نقشه های معماری مهر شده توسط شرکت به دفتر خدمات برای استعلام در سیستم شهرداری تحویل داده می شود.

مرحله طراحی و تائید نقشه های معماری جزئ مهمترین و زیر بنایی ترین اجزاء این فرآیند است چراکه تمامی مراحل بعدی در تهیه نقشه‌ها و تامین برگه‌ها بعدی تحت شعاع تائید نقشه های فاز یک معماری هستند و بر اساس آن شکل می‌گیرند.

تهیه این نقشه ها و تامین برگه ها شامل نقشه‌های فاز یک برای کلیه پروژه‌ها و فاز دو برای پروژه ها بزرگ می‌باشد.

بیشتر بخوانید : گواهی عدم خلاف ساختمان چیست؟

برگ تعهد تهیه نقشه‌های محاسباتی ساختمان

پس از تائید نقشه های مرحله اول معماری، نوبت به تهیه بقیه نقشه ها می رسد. طبیعتا هر یک از گرایشات نیز نیازمند تامین برگه تعهد خاص خود را دارند. نقشه های محاسباتی که اصطلاحا بدان نقشه محاسب گفته میشود چنانچه در داخل شرکت طراحی و تهیه شده باشد، با توجه به تسلط و سابقه بسیار خوب بخش فنی، مستقیما و همراه با برگه تعهد محاسبات به دفاتر خدمات دولت ارسال می شود. هرچند بناهایی که بزرگ هستند را نظام مهندسی مستقیما کنترل خواهد نمود.

همچنین نقشه هایی که در خارج از شرکت ما تهیه شده باشند نیز، جهت اطمینان و قبل از ارسال به دفاتر خدمات دولت، و پس از خرید برگه ها، بطور رایگان بررسی خواهند شد و سپس مهر و ارسال می شوند.

تهیه این نقشه ها و ارسال برگه ها همراه با تهیه نقشه های فاز یک و دو و فایل etabs می‌باشد.

برگ تعهد نقشه‌های تاسیساتی برقی

پس از تهیه نقشه های تاسیسات الکتریکی یا برق ساختمان، و البته معمولا پس از اتمام تمامی مراحل طراحی و تهیه نقشه، یکی از موادی که در تهیه برگه تعهد نیاز است، برگه های تعهد نقشه‌های تاسیسات برقی هستند.

برگه تعهد برق ساختمان نیز مانند سایر برگه ها، توسط مهندس دارای رتبه در نظام مهندسی کشور تائید و امضا شده و برای تحویل به دفاتر پیشخوان دولت تقدیم می گردد. هرچند معمولا حساسیت کمتری در نقشه های تاسیسات نسبت به معماری و سازه وجود دارد، اما رعایت اصول فنی و استاندارد ها و تمامی نکات لازم در طراحی این نقشه ها از ملزومات و اصول کاری کار ما در رویال سازه پایدار است، به همین جهت رعایت همین اصول، تائید این نقشه‌ها نیز معمولا برای اولین بار انجام می‌گردد. هرچند برای نقشه های ارسالی شما، تحت نظارت بخش فنی شرکت، برگ تعهد مربوطه صادر خواهد گردید.

برگ تعهد نقشه‌های تاسیساتی مکانیکی

پس از تهیه نقشه های تاسیسات مکانیکی، و مانند آنچه قبلا گفته شد، معمولا پس از اتمام تمامی مراحل طراحی و تهیه نقشه، دیگر موردی که در تهیه برگه تعهد نیاز است، برگه های تعهد نقشه‌های تاسیسات مکانیکی هستند.

برگه تعهد مکانیکی ساختمان نیز مانند سایر برگه ها، توسط مهندس دارای رتبه در نظام مهندسی کشور تائید و امضا شده و برای تحویل به دفاتر پیشخوان دولت تقدیم می گردد. هرچند معمولا حساسیت کمتری در نقشه های تاسیسات نسبت به معماری و سازه وجود دارد، اما رعایت اصول فنی و استاندارد ها و تمامی نکات لازم در طراحی این نقشه ها از ملزومات و اصول کاری کار ما در رویال سازه پایدار است، به همین جهت رعایت همین اصول، تائید این نقشه‌ها نیز معمولا برای اولین بار انجام می‌گردد. هرچند برای نقشه های ارسالی شما، تحت نظارت بخش فنی شرکت، برگ تعهد مربوطه صادر خواهد گردید.

تهیه این نقشه ها و تامین برگه ها شامل تهیه نقشه های فاز یک و دو می باشد.

بیشتر بخوانید : برگه تعهد معماری

ارائه برگه تعهد نظارت و خدمات نظارت بر اجرا ساختمان

یکی از مهمترین بخش‌ها در تامین برگه و همچنین اجرای ساختمان، موضوع نظارت بر اجراست. این موضوع شامل دو بخش کلی تامین برگه‌های نظارت بر اجرای ساختمان و در ادامه آن ارائه خدمات قانونی نظارت بر اجرا می باشد که از حساسیت خاصی در شهرداری، نظام‌مهندسی و همچنین کیفیت، قیمت و ساخت بنا می‌باشد.

ناظر ضمن لزوم داشتن رتبه بندی معتبر از سازمان نظام مهندسی ، بایستی دارای تجربه کارگاهی و فنی مورد نیاز و با توجه به وسعت و ابعاد پروژه باشد تا پس از تامین برگه و دریافت جواز، بتواند پروژه را به بهترین شکل نظارت نماید تا با بالاترین کیفیت، در کمترین زمان و با کمترین چالش با پایان آید. پروژه هایی که این موارد را رعایت نکنند باعث ایجاد مشکلات زیادی برای مالک، سازنده و شرکت های فنی خواهند شد.

در کلیه موارد فوق، رویال سازه پایدار آمادگی دارد تا بر پایه دانش تخصصی و تجربه فنی متخصصین شرکت به ارائه برگه و خدمات مرتبط با نظارت و اجرا اقدام نماید.

بیشتر بخوانید : اخذ گواهی عدم خلاف ساختمان