مدارک اخذ پروانه ساختمانی

فهرست مطالب

پروانه ساختمانی چیست ؟

ساختمان سازی، قواعد و اصول مختص خود را دارد و افرادی که اقدام به فعالیت در این عرصه می‌نمایند، در صورتی که مشغول ساخت یک واحد باشند یا چندین واحد باید در چهارچوب تعیین شده و شرایطی که در قانون، برای این امر در نظر گرفته شده است، عمل نمایند. از جمله مواردی که ساختمان سازان ملزم به رعایت آن هستد، اخذ مجوز ها و سندهای مورد نظر قانون گذار می‌باشد.

پروانه ساخت و جواز ساختمان، شناسنامه فنی و ملکی، شناسنامه فنی بنا، گواهی پایان کار سازه و سند تفکیکی آپارتمان‌ها، از جمله موارد و مجوز هایی می‌باشند که فعالین مشغول به ساخت و ساز، در مراحل مختلف کار خود، باید برای دریافت و اخذ آن ها از مراجع ذی صلاح مانند سازمان نظام مهندسی یا شهرداری، اقدام کنند.

بیشتر بخوانید : جواز ساختمان چیست؟

مدارک اخذ پروانه ساختمانیبدون دریافت هر کدام از این مجوزها، فرد امکان استفاده از بعضی تسهیلات نظیر بیمه کارگران ساختمانی، دریافت وام برای ساخت و ساز از بانک‌ها، دریافت سند رسمی و تفکیکی و دریافت گواهی پایان کار بنا را از دست داده و فعالیت او غیر قانونی تلقی خواهد شد که به همین دلیل نیز مشمول جریمه می‌شود.

بیشتر بخوانید : برگه تعهد نقشه های تاسیساتی مکانیکی

مدارک لازم جهت اخذ پروانه ساختمانی

در این مقاله از سایت رویال سازه پایدار قصد داریم، در خصوص مدارک اخد پروانه ساخت و جواز ساختمان صحبت کنیم.

مدارک لازم جهت اخذ پروانه ساختمان به شرح زیر میباشند :

  • اصل سند مالکیت ملک و کپی آن
  • برگهتسویه حساب مربوط به عوارض ساختمان و سایر عوارض مربوط به شهرداری
  • اصل مدارک هویتی مالک ساختمان که شامل شناسنامه و کارت ملی و کپی آن‌ها می‌شود
  • نقشه ساختمانی طراحی شده توسط معمار حرفه‌ای

بیشتر بخوانید : اخذ پروانه ساخت و جواز ساختمان

اخذ پروانه ساخت و جواز ساختمان توسط رویال سازه پایدار

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مدارک لازم برای اخذ پروانه ساختمان می‌توانید با شرکت رویال سازه پایدار تماس بگیرید تا اطلاعات کاربردی را در اختیارتان قرار دهند.

شماره تماس : 02177491468