طراحی ویلا

فهرست مطالب

طراحی ویلا

ویلا از دید ما به خانه ای گفته میشود که بالاترین کیفیت فضایی را در اختیار شما گذاشته باشد . این فضای با کیفیت که نام آن را ویلا میگذاریم ساخته شده تا زمینه ای برای ساختن شیرین ترین خاطرات شما باشد.

برای دست یابی به ویلای ایده آل خود نیاز هست که چند مرحله را طی کنید که اولین مرحله و  مهمترین آن طراحی ویلا میباشد. شاید شما فکر کنید که ایده آل های خود را به خوبی بشناسید و بدانید که از یک ویلای با کیفیت چه فضا هایی را میخواهید. اما معمار و طراح شما نه تنها میتواند ایده آل ها و کیفیت های مورد نظر شما را به فضایی برای زندگی روزمره تبدیل کند بلکه میتواند آن ها با توجه به تجربه و تخصصی که در این زمینه دارد گسترش دهد.

در واقع ویلای شما نیاز به طراحی دارد تا بتواند دقیقا آن کیفیت های منحصر به فرد شما را با فضای معماری و فضای زندگی تبدیل کند.

بیشتر بخوانید : طراحی ویلا در شمال

طراحی ویلا با توجه به حساسیت ها و جزییاتی که دارد با طراحی دیگر کاربری‌ها تفاوت بسیاری دارد. اصول طراحی ویلا با توجه به موقعییت هر ویلا متفاوت است. به عنوان مثال اصول طراحی ویلا در شمال کشور با طراحی ویلا در تهران یا دیگر نقاط کشور با یکدیگر تفاوت هایی دارد.

اما اگر بخواهیم به طور کلی به اصول طراحی ویلا اشاره کنیم باید بگوییم مهمترین اصل در طراحی ویلای مدرن، آشنایی با خواسته ها و نیاز های افرادی است که می‌خواهند در آن ویلا زندگی کنند. در طراحی ویلا ابتدا باید نیاز‌های افراد خانواده را شنید. سپس فضا‌ها را با توجه به خواسته‌های آن‌ها جایگذاری کرد. همچنین باید در نظر داشت که یک ویلا تنها فقط برای زندگی کردن نیست. بلکه محیطی است پر از کیفیت های مختلف برای کشف بهترین لحظات.

مساله بعدی توجه به اقلیم و موقعییت جغرافیایی ویلا است. توجه به شرایط آب و هوایی در طراحی ویلا باعث بالا رفتن پاسخگویی ویلا در دراز مدت و ماندگاری بیشتر و ایجاد شرایط آسایش در دراز مدت می‌شود. همچنین توجه به این امر در زمان طراحی ویلا مدرن باعث انتخاب صحیح مصالح و به طبع باعث کاهش هزینه‌های نگهداری ویلا می‌شود.

یکی دیگر از مسائل مهم در طراحی ویلا توجه به جزییات اجرایی در زمان طراحی است . بسیاری از ویلا ها در مکان هایی قرار دارند که دسترسی مناسب به امکانات شهری ندارند و این موضوع ساخت و ساز را ممکن است دشوار کند. ما در دفتر رویال سازه پایدار جزییات طرح را به گونه ای در نظر میگیریم که قابلیت اجرا در بستر خود را داشته باشد و موقعییت پروژه تاثیر منفی بر روی طراحی و تمیزی اجرا در آخر نداشته باشد.