پروانه شهرسازی در منطقه ۴

فهرست مطالب

پروانه شهرسازی در منطقه ۴

منطقه چهار  تهران یکی از نواحی پرطرفدار برای سکونت و ساخت و ساز  می‌باشد که افراد زیادی تمایل بسیاری به سکونت در این منطقه خوش آب و هوا دارند. بسیاری از سازه‌های این بخش بافت قدیمی خود را حفظ کرده‌اند که این امر سبب شده تا محبوبیت زیادی در بین افراد داشته باشد. همچنین تمایل به ساخت آپارتمان در این منطقه  خوش آب و هوا و پر طرفدار سبب شده تا درخواست جواز ساخت در این بخش از تهران بالا رود. دریافت جواز ساخت و ساز یا همان پروانه ساختمان اولین قدم در شروع عملیات ساختمانی و ساخت و ساز در هر شهر می‌باشد. از این رو در ادامه این مطلب سعی داریم به بررسی دریافت پروانه شهرسازی در منطقه ۴ بپردازیم.

پروانه شهرسازی در منطقه ۴

هدف از دریافت پروانه شهرسازی در منطقه ۴

اصلی ترین هدف از اخذ پروانه شهرسازی در منطقه ۴ اطمینان یک ساخت وساز قانونی و اصولی مطابق با مشخصات فنی و رعایت اصول شهرسازی بر اساس آیین نامه‌ها و ضوابط طرح جامع شهری است. بهره مندی از انواع اقسام تسهیلات بانکی، بیمه سازه و افراد مشغول به کار در ساخت بنا، پیشگیری از بروز حوادث در حین ساخت و استفاده از تجربه های فنی و مهندسی در ساخت و ساز بنا از دیگر دلایل اخذ پروانه ساخت در منطقه ۴ تهران به شمار می‌آیند.

قبل از شروع هرگونه ساخت وساز بنا در منطقه ۴به دریافت مجوز ساخت از  شهرداری نیاز دارید و پروانه ساخت ساختمان نیز شامل اطلاعاتی چون مساحت زیربنا، تعداد طبقات آن، نوع اسکلت بنا، مشخصات مالک حقیقی یا حقوقی سازه، شماره پلاک ثبتی ملک، نام مهندسین ناظر در ساخت و ساز، تاریخ صدور پروانه و کروکی زمین می‌باشد. در گرفتن جواز سازه مالک وظیفه دارد که اصل و تصویر سند مالکیت ساختمان، اصل و تصویر کارت شناسایی دارای اعتبار و برگه مربوط به تسویه حساب عوارض شهرداری مربوط به سال جاری و سال های قبل را به شهرداری ارائه کرده و درخواست خود را ثبت کند.

شرایط دریافت پروانه ساخت بنا در منطقه 4 تهران

یکی از مهم ترین شرایط جهت اخذ پروانه ساخت، داشتن سند ملکی است که اثبات کننده مالکیت رسمی و قانونی متقاضی  در دریافت پروانه ساخت باشد. همچنین تمامی نقشه‌های مربوط به بنایی که قصد دریافت پروانه ساخت برای آن را دارید، علاوه بر اینکه باید به تایید طراح سازه برسد، باید توسط شهرداری هم مورد تایید واقع شود. همچنین از دیگر شرایط دریافت پروانه شهرسازی در منطقه ۴، پرداخت عوارض شهرداری منطقه می‌باشد که باید پس از پرداخت همه این هزینه‌ها، فیش واریزی نیز ضمیمه درخواست شود.

در نهایت هم پس از اینکه همه مراحل و اقدامات لازم توسط متقاضی انجام شد، یک مجوز یا پروانه ساخت بنا به متقاضی اعطا می‌گردد که ظرف مهلت مشخصی که دارای اعتبار است، باید اقدام به ساخت و ساز مطابق با مفاد آن نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص پروانه شهرسازی در منطقه ۴ می‌توانید با ما در رویال ساز پایدار تماس بگیرید تا ضمن بررسی شرایط تمامی قوانین را برایتان شرح دهیم.

بیشتر بخوانید : وکیل ایرانی در امارات و دبی