طبقه مازاد در منطقه 4

فهرست مطالب

هرگاه مساحت یک ساختمان احداث شده بیشتر از مقدار زیربنای ساختمان در پروانه ساخت آن سازه باشد، یعنی سازه یا ساختمان تراکم مازاد یا طبقه مازاد داشته است. امروزه بر خلاف گذشته، ساخت ملک، به ویژه در محدوه شهرها با انواع محدودیت‌های قانونی روبرو است. برای نمونه در منطقه 4 تهران با افزایش ساخت و ساز مواجه هستیم و اگر مالکی بخواهد یک طبقه به ساختمان خود در این منطقه اضافه نماید، حتما به اخذ طبقه مازاد در منطقه 4 برای سازه و ملک خود نیازمند است؛ زیرا در غیر این صورت با مشکل جدی از سوی شهرداری مواجه خواهد شد.

منظور از طبقه مازاد چیست؟

در برخی از موارد یک سازنده یا مالک یک بنای در حال ساخت یا بنای ساخت شده، تصمیم به اضافه نمودن یک یا چند طبقه می‌نماید. به این کار تراکم مازاد یا طبقه مازاد و یا اضافه اشکوب اطلاق می‌شود. شهرداری برای جلوگیری از بی‌نظمی در شهرها و حفظ ایمنی مردم قوانینی را در نظر گرفته تا هر کسی خودسرانه اقدام به اضافه اشکوب ننماید.

باتوجه به اینکه این روزها ساخت و ساز در منطقه 4 رو به افزایش است، اگر قصد دارید در این منطقه از طبقه مازاد برای بنای خود استفاده نمایید، حتما اقدام به دریافت مجوز طبقه مازاد در منطقه 4 نمایید تا با قوانین سرسخت شهرداری مواجه نشوید.

رویال سازه پایدار و طبقه مازاد در منطقه 4

یکی از دغدغه‌های اصلی ساختمان سازان منطقه 4 تهران، اضافه نمودن یک طبقه یا چند طبقه به ساختمان در حال ساخت یا یک بنای قدیمی برای سودآوری بیشتر است. علت افزایش طبقه مازاد در منطقه 4 تهران، افزایش قیمت مسکن و نیاز مردم برای زندگی است.

مراحل دریافت مجوز برای ساخت طبقه اضافه که به اضافه اشکوب نیز معروف است، پیچیده بوده و بیشتر افراد تمایلی به انجام این مراحل سخت و دشوار ندارند. به همین منظور شما می‌توانید مراحل دریافت مجوز اضافه اشکوب یا طبقه مازاد سازه خود را به ما در رویال سازه پایدار بسپارید.

 آیا اخذ مجوز طبقه مازاد ضروری است؟

اخذ مجوز برای ساخت طبقه اضافی کاملا ضروری و واجب است. یک مالک ساختمان نمی‌تواند با این ادعا که صاحب ساختمان یا بنا است و اختیار بنای خودش را دارد، اقدام به ساخت طبقه اضافی بر روی بنای خود نماید. بنابراین اگر اقدام به دریافت مجوز برای طبقه مازاد در منطقه 4 نماید با مشکلی روبرو نخواهید شد.

اما اگر اقدام به دریافت مجوز طبقه مازاد برای ساختمان خود نکنید، از نظر شهرداری شما مرتکب خلاف شده‌اید و شهرداری با توجه به اختیارات قانونی خود می‎‌تواند ساخت و ساز شما را متوقف نموده و حتی دستور تخریب سازه را بدهد.

اخذ مجوز طبقه مازاد خود را به ما در رویال سازه بسپارید

از آنچه در این مطلب بیان شد، به این نتیجه می‌رسیم که طبقه مازاد یعنی اینکه مالک یا سازنده‌ای بخواهد یک یا چند طبقه به بنای خود بیفزایید. برای این افزایش طبقه مازاد برای روی هر بنایی چه ساخته شده و چه در حال ساخت نیاز به مجوز لازم از شهرداری است.

اگر شما نیاز به اخذ مجوز طبقه مازاد در منطقه 4 دارید و در این زمینه اطلاعات کافی ندارید و یا مراحل دریافت این مجوز برای شما سخت و دشوار است، کافی است، دریافت این مجوز برای سازه یا بنای خود را به تیم با تجربه ما در رویال سازه پایدار بسپارید.