صدور سند تک برگ

فهرست مطالب

صدور سند تک برگ

در جامعه امروز یکی از با ارزش‌ترین دارایی‌های هر شخصی زمین و املاکی است که دارد و سند مالکیت زمین و یا سند مالکیت ملک وی نشان‌دهنده حق مالکیت فرد نسبت به این دارایی‌ها می‎‌باشد. این سندهای مالکیت در گذشته به‌صورت سند منگوله دار و به فرم دفترچه در اختیار مالکان قرار داشتند؛ اما جعل این مدل از سند بسیار زیاد بود و افراد زیادی در کشور قربانی جعل سند منگوله دار شده و ملک خود را از دست دادند. به همین دلیل دولت سند تک برگ را برای حفظ بیشتر سند مالکیت ملک افراد جایگزین سند منگوله دار کرد. در حال حاظر صدور سند تک برگ به‌صورت مکانیزه انجام می‌شود و دیگر سودجویان نمی‌توانند به راحتی آن را جعل نمایند. برای آشنایی بیشتر با این مدل سند جدید و مراحل صدور آن با رویال سازه پایدار تا انتهای این مطلب همراه باشید.

قانون صدور سند تک برگ

از سال 1390 به بعد برای انتقال سند به مالک جدید از سند تک برگ استفاده می‌شود و در واقع این سند توانسته به خوبی جایگزین سند منگوله‌دار و پر صفحه قدیمی شود. اشخاصی که ملک خریدای می‌کنند و ملک آن‌ها سند تک برگ دارد، دیگر نیازی به تعویض سند ملک ندارند؛ اما در غیر این صورت باید اقدام به تعویض سند نموده و سند تک برگ برای ملک خود دریافت کنند.

مزیت مهم سند تک برگ این است که برای هر یک از شرکای یک ملک برگه سند تک برگ جداگانه صادر خواهد شد؛ در حالی که این کار در سند قدیمی بسیار دشوار بود و فقط با درخواست رسمی مالکین ملک مشاعی قابل انجام بود.

برای دریافت اطلاعات بیشتری در مورد صدور سند تک برگ با رویال سازه پایدار تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی نمایند.

سند تک برگ چیست؟

یکی از انواع مختلف سند ملک، سند تک برگ می‌باشد که نشان‌دهنده حق مالکیت صاحب ملک است و تفاوت آن با سند قدیمی منگوله‌دار در این است که دیگر به‌صورت یک دفترچه چند برگی نبوده و به شکل تک برگ در آمده است و در قانون ثبت کشور این مدل سند اکنون دارای اعتبار می‌باشد.

همان‌طور که عنوان کردیم این سند تک برگ بوده و از سال 1390 به بعد به هر ملک خریداری این سند تعلق می‌گیرد و دیگر از سندهای منگوله‌دار قدیمی استفاده نمی‌شود. برای آشنایی بیشتر با صدور این سند با ما همراه باشید.

جهت کسب اطلاعات بیشتری در مورد صدور سند تک برگ ما در رویال سازه پایدار در خدمت شما عزیزان  هستیم.

بیشتر بخوانید : وام طلا

مزایای صدور سند ترک برگ

همان‌طور که عنوان شد به‌جای سند منگوله دار اکنون می‌توان از سند تک برگ استفاده نمود که این سند دارای مزایای زیادی بوده که در ادامه به آن‌ها اشاره شده است:

 • ثبت اطلاعات دقیق و خوانا در سند

این سند کاملا مکانیزه است و به مانند سند منگوله دار قدیمی دستی نوشته نمی‌شوند و تمام اطلاعات مربوط به ملک افراد در داخل این سند به‌صورت کاملا واضح و خوانا درج می‌شود.

 • صدور سند تک برگ برای هریک از شرکا

یکی از بهترین مزایای این مدل سند این است که اگر یک ملک دو یا چند شریک داشته باشد، برای هریک یک سند تک برگ جدا صادر می‌شود.

 • درج دقیق کروکی در سند تک برگ

در سند تک برگ کروکی ملک به‌صورت دقیق درج شده است که ثبت کروکی در این سند سبب شده تا مشکلات ابهامی در متراژ و تعرض به ملک یا زمین کناری کاملا برطرف شود.

برای کسب اطلاعات جامع‌تری در مورد صدور این سند با ما در رویال سازه پایدار تماس حاصل نمایید.

مراحل صدور سند تک برگ

برای اینکه این سند صادر شود و در اختیار صاحب ملک قرار گیرد، نیاز است که اقداماتی صورت گیرد که در ادامه این مطلب به این نکات پرداخته‌ایم:

 • مراجعه به دفاتر پستی کشور
 • استعلام از سند قدیمی ملک
 • انجام تسویه حساب شهرداری
 • انتقال سند تک برگ در دفتر
 • مراجعه به اداره ثبت محل ملک
 • ارائه سند مالکیت قبلی
 • پرداخت همه هزینه‌ها و مدارک
 • مراجعه به باجه پست
 • صدور و دریافت سند تک برگ جدید

اگر در زمینه صدور سند تک برگ نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتری دارید ما در رویال سازه پایدار در خدمت شما عزیزان هستیم.

برخی از مزایای دیگر سند تک برگ

همان‌طور که عنوان شد سند تک برگ دارای مزایای فراوانی است که ما در این قسمت تصمیم داریم برخی دیگر از این مزایا را با شما به اشتراک بگذاریم:

 • پرهیز از مصرف زیاد کاغذ

یک مزیت مهم این سند این است که در مصرف کاغذ برای صدور آن بر خلاف سند منگوله دار کاملا صرفه‌جویی صورت می‌گیرد.

 • تحویل سند تک برگ درب منزل

بعد از صدور سند تک برگ این سند به خود مالک و درب منزل وی تحویل داده خواهد شد.

 • به‌روز کردن اطلاعات سند تک برگ

بعد از دریافت این سند امکان به‌روز کردن اطلاعات مندرج در آن وجود دارد و برای این کار نیاز به صدور سند تک برگ دیگری نیست.

 • غیر قابل جعل بودن سند تک برگ

می‌توان گفت جعل سند تک برگ تقریبا برای افراد سودجو غیر ممکن شده است و این به دلیل هولوگرام مخصوصی است که در این سند درج شده است.

صدور سند تک برگ توسط شرکت رویال سازه پایدار

دولت برای حفظ اموال شهروندان خود صدور سند تک برگ به‌صورت مکانیزه را جایگزین سند منگوله دار قدیمی نمود و با این کار جدای از جلوگیری از جعل این سند مزایای دیگری را هم برای مالک و هم برای طبیعت به ارمغان آورد.

مصرف کمتر کاغذ یکی از مزایای این سند است که به حفظ محیط زیست سالم‌تر و سرسبزتر کمک شایانی خواهد شد. بنابراین اگر دارای سند منگوله دار قدیمی هستید، برای حفظ مال و دارایی خود از دست سودجویان آن را به سند تک برگ تبدیل نمایید.

برای پیگیری سند مالکیت تک برگ به راحتی می‌توانید شماره پیگیری که در هنگام مراجعه برای دریافت سند به شما داده‌اند را در سامانه رهگیری ثبت اسناد کشور وارد کرده و ببینید که سند شما در چه مرحله‌ای از صادر شدن قرار دارد.

به یاد داشته باشید که در صورت نیاز به دریافت اطلاعات و مشاوره بیشتر در این زمینه ما در رویال سازه پایدار در خدمت شما عزیزان هستیم. با ما تماس بگیرید.