دریافت سند تفکیکی در تهران

فهرست مطالب

طبق قانون کشور، سند به هر نوشته‌ای که در مقام دعوا یا دفاع قابل استناد باشد، اطلاق می‌شود. به بیان ساده‌تر به هر چیزی که دارای قابلیت استناد بوده و می‌توان از آن دفاع کرد، سند می‌گوییم. در این مطلب در حال صحبت از اسناد ملکی هستیم که  خود انواع مختلفی مانند سند وکالتی، سند تفکیکی، سند قطعی و… را شامل می‌شوند. هدف از این مطلب ارائه مطالبی راجع به دریافت سند تفکیکی در تهران و آشنایی با روند این کار است. احتمالا بسیاری از شماها در مکالمات روزانه خود واژه تفکیک سند ملکی را شنیده‌اید یا در زمان خرید یک ملک با این قضیه مواجه شده‌اید که سند ملک مذکور از نوع تفکیکی است.

اگر قصد دارید در شهر تهران اقدام به دریافت سند تفکیکی نمایید با ما در رویال سازه پایدار همراه باشید تا صفر تا صد نکات مرتبط با این سند را به زبانی ساده و بسیار راحت در اختیار شما قرار دهیم. بنابراین تا پایان این مطلب آموزنده و مفید با ما همراه باشید.

سند تفکیکی ملکی چیست؟

زمانی که صحبت از تفکیک ملک می‌کنیم، منظور ما تقسیم ملک مورد نظر به قطعات کوچک‌تر و صدور سند مالکیت برای هر قطعه از این ملک است. هنگامی که دو نفر یا چند نفر در یک ملک با یکدیگر شریک هستند، مانند وارثان یک ملک، سندی به هر کدام از شرکا تعلق می‌گیرد که سند تفکیکی نام دارد. البته یک فرد که به تنهایی صاحب یک ملک است، نیز می‌تواند برای ملک خود سند تفکیکی دریافت کند.

آنچه در این میان مهم است، این می‌باشد که برای دریافت سند تفکیکی در تهران یا هر شهر دیگری داشتن صورت مجلس تفکیکی ملک مورد نظر لازم و ضروری است. برای نمونه اگر شما با افرادی در ملکی سهیم هستید، می‌توانید در خواست تفکیک سند بدهید تا اداره ثبت بر اساس صورت مجلس تفکیکی و با توجه به میزان سهم شما از ملک مورد نظر به شما سند تفکیکی ارائه دهد.

رویال سازه پایدار و دریافت سند تفکیکی در تهران

همانطور که بیان شد، برای دریافت سند تفکیکی نیاز به صورت مجلس تفکیکی داریم. این صورت مجلس به واسطه گواهی پایان کار یک ساختمان و به وسیله اداره ثبت اسناد و املاک قابل تهیه است. این صورت جلسه فقط به تعریف حدود اربعه واحدهای مستقل و بیان مساحت این واحدها و شماره گذاری آن‌های پرداخته و به مالکیت خصوصی واحدها نپرداخته است.

پیشنهاد ما در شرکت رویال سازه پایدار به شما عزیزان برای دریافت سند تفکیکی این است که از آنجایی که مراحل دریافت سند تفکیکی دارای پیچیدگی است، بهتر است که در این مسیر به تنهایی حرکت نکنید و از مشاوره‌ یک متخصص حرفه‌ای در این زمینه بهره‌مند شوید. ما در رویال سازه پایدار برای شما این امکان را فراهم می‌آوریم که با سریع‌ترین راه و کمترین هزینه به نتیجه دلخواه خود برسید.

اهمیت صورت مجلس برای دریافت سند تفکیکی در تهران

اهمیت صورت مجلس تفکیکی برای دریافت سند تفکیکی به سه دلیل زیر است که این دلایل را با هم بررسی می‌نماییم.

  • فروش قسمت‌های تفکیکی ملک

برای فروش قطعات تفکیک شده یک ملک پس از طی مراحل آن،  یک رونوشت از صورت مجلس تفکیکی ملک مورد نظر به دفتر اسناد رسمی ارسال خواهد شد. خریدار یا فروشنده به دفترخانه اسناد رسمی برای انتقال قطعات مراجعه می‌کند و تقاضای خود را مطرح می‌نمایند. دفتر خانه این این سند را در دفتر انتقالات اسناد مالکیت ثبت خواهد نمود و یک گزارشی به صورت خلاصه برای اداره ثبت اسناد و املاک ارسال خواهد کرد. پس از گذشت همه این مراحل، خریدار می‌تواند به اداره ثبت اسناد و املاک مراجعه و سند مالکیت خود را دریافت نماید.

  • تنظیم تقسیم نامه

بیان شد که برای دریافت سند تفکیکی به صورت مجلس تفکیکی نیاز داریم که توسط اداره ثبت اسناد و املاک صادر می‌شود و در صورت عدم صدور این صورت مجلس تفکیکی، تقسیم نامه نیز تنظیم نخواهد شد. تقسیم نامه نیز یکی دیگر از پیش نیازهای دریافت سند تفکیکی در تهران است.

  • صدور اسناد مالکیت در سند تفکیکی برای قطعات تفکیکی

اگر یک ملک پس از ثبت در دفتر ثبت اسناد و املاک به قطعات مختلفی تفکیک شده باشد و در این میان یکی از مالکین درخواست صورت مجلس تفکیکی بدهد، باید سند اولیه باطل شده و سند تفکیکی برای ملک صادر شود.

صدور سند تفکیکی و مدارک آن

شما برای دریافت و صدور سند تفکیکی به عنوان متقاضی این قضیه باید با به همراه داشتن مدارکی از جمله اصل سند مالکیت، درخواست خود و کپی سند تنظیم شده در دفاتر اسناد رسمی و … به اداره ثبت اسناد و املاک مراجعه کرده تا پس از طی روند این کار برای شما سند تفکیکی مالکیت صادر شود.

اگر خواهان دریافت سند تفکیکی در تهران هستید، ما در شرکت رویال سازه پایدار آماده پاسخگویی به شما عزیزان در مورد سند تفکیکی و مراحل انجام آن هستیم. البته چون این مراحل پیچیده است، ما پیشنهاد می‌کنیم که با تماس با مشاوران ما از راهنمایی این کارشناسان خبره برای دریافت سند تفکیکی اقدام کنید.

هزینه تفکیک سند ملکی چقدر است؟

ذکر این نکته در اینجا حائز اهمیت است که برخی بر این تصورند که افراز همان تفکیک سند ملکی می‌باشد؛ اما این دو مقوله با هم در تفاوت هستند. برای نمونه افراز در نتیجه یک اختلاف اتفاق می‌افتد؛ اما سند تفکیکی در نتیجه صلح و توافق است. در افراز ما با چند مالک مواجه هستیم؛ در حالی که در تفکیک سند نیاز به چند مالک نیست. یعنی یک مالک هم می‌تواند برای سند تفکیکی اقدام کند.

اما ببینیم هزینه دریافت سند تفکیکی در تهران چگونه محاسبه می‌شود. هزینه این سند با توجه به قیمت ارزش معاملات مشخص می‌شود و مطابق با روزی که در خواست سند تفکیکی به اداره ثبت اسناد و املاک ارائه می‌شود، است. یعنی مبلغ مشخصی برای این سند نمی‌توان بیان کرد؛ اما شما می‌توانید با ما در تماس باشید و از هزینه این سند آگاهی یابید.

رویال سازه پایدار تا تفکیک سند ملکی با شما همراه است!

در این مطلب به معرفی سند تفکیکی ملکی و دریافت سند تفکیکی در تهران اشاره کردیم تا افرادی که قصد تهیه این سند را دارند، کاملا با روند و مراحل و مدارک این کار آشنا باشند. سند تفکیکی، نوعی سند است که نشان از تفکیک ملک شما دارد و یا اگر در ملکی با دیگران شریک هستید، می‌توانید با توجه به سهم خود سند تفکیکی دریافت کنید.

مراحل تفکیک سند ملکی و دریافت این سند بسیار پیچیده و دشوار است و ممکن است شما به تنهایی نتوانید مراحل اخذ این سند را طی کنید. بنابراین به ما در رویال سازه پایدار اعتماد کنید تا با کمترین هزینه و از بهترین مسیر شما را به نتیجه دلخواهتان که دریافت سند تفکیکی است، برسانیم.